14 maart 2023

Q&A belastingaangifte 2022

FiscAlert maart 2023 | jrg 29 nr 3 | p.20-23


fiscaal

Q&A belastingaangifte 2022

De belastingaangifte staat voor de deur en dat merken we bij onze Adviesservice. Een selectie van de vele vragen die we krijgen. Natuurlijk met onze antwoorden erbij.


ALGEMEEN

1. Apart aangifte doen?

Ik hoorde laatst dat het gunstiger is als fiscaal partners ieder apart de aangifte inkomstenbelasting doen. Is dat inderdaad zo?

Dit is een veelgehoord misverstand. Er gelden geen andere fiscale regels als u apart aangifte doet. Er valt dus ook geen voordeel mee te behalen. Sterker nog, apart aangifte doen kan zelfs nadelig zijn, want het is heel lastig vast te stellen wat de optimale verdeling is van het box 3-vermogen en/of de persoonsgebonden aftrekposten. Het gevolg is dat u mogelijk te veel belasting betaalt. Ons devies: doe altijd samen online aangifte!


2. AOW-uitkering